Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Message
it: Messaggio

en: Views
it: Viste

en: User
it: Utente

en: Hostname
it: Nome host

en: Location
it: Posizione

en: Variables
it: Variabili

en: About
it: Informazioni

en: URL of the origin of the event.
it: URL di origine dell'evento.

en: Referer
it: Referente

en: Hostname of the user who triggered the event.
it: Nome dell'host dell'utente che ha scatenato l'evento.

en: Severity level
it: Livello di gravità

en: Unique watchdog event ID.
it: ID univoco evento watchdog.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
it: Livello di gravità dell'evento; va da 0 (Emergenza) a 7 (Debug).

en: Log entries
it: Voci del log

en: Contains a list of log entries.
it: Contiene un elenco di voci del log

en: The user on which the log entry as written.
it: L'utente su cui è stata fatta una registrazione nel log.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
it: Il tipo di registrazione nel log, per esempio «utente» o «pagina non trovata».

en: The actual message of the log entry.
it: Il messaggio effettivo della registrazione nel log.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
it: Variabili della voce del log in un formato serializzato.

en: Operation links for the event.
it: Collegamenti alle operazioni per l'evento.

en: URL of the previous page.
it: URL della pagina precedente.

en: Date when the event occurred.
it: Data in cui è accaduto l'evento.

en: Replace variables
it: Sostituire le variabili
