Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Message
nl: Bericht

en: Views
nl: Overzichten

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Location
nl: Locatie

en: Variables
nl: Variabelen

en: About
nl: Over

en: URL of the origin of the event.
nl: URL van de bron van de gebeurtenis.

en: Referer
nl: Verwijzing

en: Hostname of the user who triggered the event.
nl: Hostnaam van de gebruiker die de gebeurtenis heeft getriggerd.

en: Severity level
nl: Ernstniveau

en: Unique watchdog event ID.
nl: Unieke log gebeurtenis-ID.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
nl: De zwaarte van de gebeurtenis; varieert van 0 (Noodgeval) tot 7 (Debug).

en: Log entries
nl: Logberichten

en: Contains a list of log entries.
nl: Bevat een lijst van logboekberichten.

en: WID
nl: Watchdog-ID

en: The user on which the log entry as written.
nl: De gebuiker waarvan het log-item werd geschreven.

en: The actual message of the log entry.
nl: De eigenlijke melding van het log-item.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
nl: De geserialiseerde variabelen van het log-item.

en: Operation links for the event.
nl: Bewerkingslinks voor het evenement.

en: URL of the previous page.
nl: URL van de vorige pagina.

en: Date when the event occurred.
nl: Datum waarop de gebeurtenis heeft plaatsgevonden.

en: Replace variables
nl: Variabelen vervangen

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
nl: De gebruikers-ID van de gebruiker waarover het logbericht geschreven werd.
