Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Message
pt: Mensagem

en: User
pt: Usuário

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Location
pt: Localização

en: Variables
pt: Variáveis

en: About
pt: Sobre

en: URL of the origin of the event.
pt: URL da origem do evento.

en: Referer
pt: Referência

en: Hostname of the user who triggered the event.
pt: Hostname do usuário que disparou o evento.

en: Severity level
pt: Nível de severidade

en: Unique watchdog event ID.
pt: ID de evento de watchdog exclusivo.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
pt: O nível de severidade do evento; varia de 0 (Emergência) a 7 (Depuração).

en: Log entries
pt: Entradas de registro

en: Contains a list of log entries.
pt: Contém uma lista de entradas de registro.

en: The user on which the log entry as written.
pt: O usuário no qual a entrada de registro foi gravada.

en: The actual message of the log entry.
pt: A mensagem real da entrada de registro.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
pt: As variáveis da entrada de registro em um formato serializado.

en: Operation links for the event.
pt: Links de operação para o evento.

en: URL of the previous page.
pt: URL da página anterior.

en: Date when the event occurred.
pt: Data quando o evento ocorreu.

en: Replace variables
pt: Substituir variáveis

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
pt: O ID do usuário no qual a entrada de registro foi escrita.
