Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Message
ro: Mesaj

en: Views
ro: Vizualizări

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Location
ro: Locaţia

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: Variables
ro: Variabile

en: About
ro: Despre

en: URL of the origin of the event.
ro: URL-ul originii evenimentului.

en: Referer
ro: Sursa

en: Hostname of the user who triggered the event.
ro: Numele de gazdă al utilizatorului care a declanșat evenimentul.

en: Severity level
ro: Nivel de securitate

en: Unique watchdog event ID.
ro: Identificator (ID) unic al evenimentului watchdog.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ro: Nivelul de severitate al evenimentului; variază de la 0 (Caz de urgență) la 7 (Depanare).

en: Log entries
ro: Intrări în log

en: Contains a list of log entries.
ro: Conține o listă a intrărilor în log.

en: The user on which the log entry as written.
ro: Utilizatorul pentru care a fost scrisă intrarea de jurnal.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
ro: Tipul intrării în jurnal, de exemplu "utilizator" sau "pagina nu a fost găsită.".

en: The actual message of the log entry.
ro: Mesajul actual a intrării în log.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
ro: Variabilele intrării de jurnal într-un format serializat.

en: Operation links for the event.
ro: Legături de operare pentru eveniment.

en: URL of the previous page.
ro: URL-ul paginii anterioare.

en: Date when the event occurred.
ro: Data la care a avut loc evenimentul.

en: Replace variables
ro: Înlocuire variabile
