Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Message
ru: Сообщение

en: Views
ru: Представление

en: Timestamp
ru: Время

en: User
ru: Пользователь

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Location
ru: Место

en: Watchdog
ru: Журнал

en: Variables
ru: Переменные

en: About
ru: Информация

en: URL of the origin of the event.
ru: Ссылка на источник происхождения события.

en: Referer
ru: Источник

en: Hostname of the user who triggered the event.
ru: Хост пользователя, который вызвал событие.

en: Severity level
ru: Уровень опасности

en: Unique watchdog event ID.
ru: Уникальный ID события в журнале.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ru: Уровень серьезности события; находится в диапазоне от 0 (Авария) до 7 (Отладка).

en: Log entries
ru: Записи журнала

en: Contains a list of log entries.
ru: Содержит список записей журнала.

en: The user on which the log entry as written.
ru: Пользователь, на которого сделана запись в журнале.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
ru: Запись в журнале, например "пользователь" или "страница не найдена".

en: The actual message of the log entry.
ru: Фактическое сообщение записи в журнале.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
ru: Переменные записи журнала в сериализованном формате.

en: Operation links for the event.
ru: Операционные ссылки для события.

en: URL of the previous page.
ru: URL предыдущей страницы

en: Date when the event occurred.
ru: Дата, когда произошло событие.

en: Replace variables
ru: Заменить переменные

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
ru: Идентификатор пользователя, для которого была добавлена запись в журнале.
