Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Message
th: ข้อความ

en: Views
th: ดู

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Variables
th: ตัวแปร

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: URL of the origin of the event.
th: URL ของแหล่งที่มาของการจัดงาน

en: Hostname of the user who triggered the event.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้ใช้ที่เรียกเหตุการณ์

en: Severity level
th: ระดับความรุนแรง

en: Unique watchdog event ID.
th: เฉพาะ ID watchdog

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
th: ระดับความรุนแรงของเหตุการณ์ ช่วงจาก 0 (Emergency) ถึง 7 (Debug).

en: Log entries
th: เข้าสู่ระบบรายการ

en: Contains a list of log entries.
th: รายชื่อของรายการบันทึก

en: The user on which the log entry as written.
th: ผู้ใช้ที่บันทึกรายการเป็นลายลักษณ์อักษร

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
th: การบันทึกรายการ เช่น "ผู้ใช้" หรือ "หน้าไม่พบ"

en: The actual message of the log entry.
th: ข้อความจริงของการบันทึกรายการ

en: The variables of the log entry in a serialized format.
th: ข้อความจริงของการบันทึกรายการในรูปแบบต่อเนื่อง

en: Operation links for the event.
th: ลิงค์การปฏิบัติการสำหรับเหตุการณ์

en: URL of the previous page.
th: URL ของหน้าก่อนหน้านี้

en: Date when the event occurred.
th: วันที่เมื่อมีเหตุการณ์เกิดขึ้น
