Views XML Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (21 entries)

en: Field
bs: Polje

en: Text
bs: Tekst

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: empty
bs: prazan

en: contains
bs: sadrži

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Numeric
bs: Numerički

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava
