Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Date
am: ቀን

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Custom
am: ብጁ

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ
