Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Markup
ar: ترميز

en: Date
ar: التاريخ

en: Field
ar: الحقل

en: Views
ar: الرؤى

en: Format
ar: التنسيق

en: Text
ar: نص

en: Separator
ar: فاصل

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Custom
ar: مخصص

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: %time ago
ar: منذ %time

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: empty
ar: فارغ

en: contains
ar: يحتوي على

en: Short date format
ar: الصيغة القصيرة للتاريخ

en: Medium date format
ar: الصيغة المتوسطة للتاريخ

en: Long date format
ar: الصيغة الطويلة للتاريخ
