Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Markup
eu: Marka

en: Date
eu: Data

en: Field
eu: Eremua

en: Views
eu: Bistak

en: Format
eu: Formatua

en: Text
eu: Testua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: %time ago
eu: duela %time

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: empty
eu: hutsik

en: contains
eu: dauka

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Custom date format
eu: Egokitutako data formatua

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Short date format
eu: Data formatu laburra

en: Medium date format
eu: Data formatu ertaina

en: Long date format
eu: Data formatu luzea

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)
