Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Field
fi: Kenttä

en: Views
fi: Näkymät

en: Format
fi: Muoto

en: Text
fi: Teksti

en: Separator
fi: Erotin

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Custom
fi: Oma

en: Contains
fi: Sisältää

en: Does not contain
fi: Ei sisällä

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: %time ago
fi: %time sitten

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: empty
fi: tyhjä

en: contains
fi: sisältää

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: Time ago
fi: Aikaa sitten

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Custom date format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Ends with
fi: Päättyy merkkeihin

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Time ago (with "ago" appended)
fi: Aikaa sitten (menneen ajan kanssa)

en: Time span (future dates start with - )
fi: Aikaväli (tulevat ajat alkavat merkillä - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
fi: Aikaväli (lisättynä "sitten/siten")

en: Contains any word
fi: Sisältää minkä tahansa sanan

en: has word
fi: sisältää sanan

en: Contains all words
fi: Sisältää kaikki sanat

en: has all
fi: sisältää kaikki

en: begins
fi: alkaa

en: ends
fi: päättyy

en: Short date format
fi: Päiväyksen lyhyt muoto

en: Medium date format
fi: Päiväyksen keskipitkä muoto

en: Long date format
fi: Päiväyksen pitkä muoto

en: Does not start with
fi: Ei ala merkeillä

en: not_begins
fi: ei_ala

en: Does not end with
fi: Ei pääty merkkeihin

en: not_ends
fi: ei_pääty

en: Length is shorter than
fi: Pituus on vähemmän kuin

en: shorter than
fi: vähemmän_kuin

en: Length is longer than
fi: Pituus on enemmän kuin

en: longer than
fi: enemmän kuin

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: %time hence
fi: %time siten

en: Time hence
fi: Aikaa siten

en: Time hence (with "hence" appended)
fi: Aikaa siten ("siten" lisättynä)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
fi: Aikaväli (tulevilla päivämäärillä on "-" takaliitteenä)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
fi: Aikaväli (menneillä päivämäärillä on "-" etuliitteenä)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago", enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
fi: Mikäli "Kustomoitu", katso <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP:n dokumentaatiosta</a> tietoa päivämäärien muodoista. Jos "Aikaa sitten", syötä näytettävien eri aikayksiköiden määrä, oletuksena 2.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
fi: Mikäli "Kustomoitu", katso tietoa päivämäärämuodoista <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentaatiosta</a>. Muussa tapauksessa syötä näytettävien päivämääräyksiköiden määrä, oletusarvo on 2.
