Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to ta translation catalogue (21 entries)

en: Date
ta: தேதி

en: Field
ta: புலம்

en: Views
ta: பார்வைகள்

en: Format
ta: வடிவமைப்பு

en: Text
ta: உரை

en: Separator
ta: பிரிப்பான்

en: Date format
ta: தேதி வடிவம்

en: Custom
ta: விருப்பத்தெரிவு

en: Is equal to
ta: சமமாக

en: Is not equal to
ta: சமமல்ல

en: List type
ta: பட்டியல் வகை

en: empty
ta: காலி

en: Ordered list
ta: வரிசை பட்டியல்

en: Unordered list
ta: வரிசையிலா பட்டியல்

en: Starts with
ta: தொடங்குகிறது

en: Custom date format
ta: விருப்ப தேதி வடிவம்

en: Ends with
ta: முடிவடைகிறது

en: begins
ta: தொடங்குகிறது

en: Short date format
ta: குறு நாள் படிமம்

en: Medium date format
ta: தகுந்த நாள் படிமம்

en: Long date format
ta: நீள் நாள் படிமம்
