Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: Markup
ca: Marcatge

en: Date
ca: Data

en: Field
ca: Camp

en: Separator
ca: Separador

en: Date format
ca: Format de la data

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: %time ago
ca: fa %time

en: List type
ca: Tipus de llista

en: empty
ca: buit

en: contains
ca: conté

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Time ago
ca: Fa...

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Numeric
ca: Numèric

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (future dates start with - )
ca: Període de temps (les dates futures comencen amb - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Short date format
ca: Format curt de la data

en: Medium date format
ca: Format mitjà de la data

en: Long date format
ca: Format llarg de la data

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates futures tenen un "-" anteposat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates passades tenen un "-" anteposat)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ca: Si "Personalitza", vegeu <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">els documents PHP</a> per als formats de data. En cas contrari, introduïu el nombre de diferents unitats de temps que es mostraran, que s'estableixen per defecte a 2.
