Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Field
el: Πεδίο

en: Format
el: Μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: %time ago
el: %time πριν

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Time ago
el: Πριν από

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Short date format
el: Σύντομη μορφή ημερομηνίας

en: Medium date format
el: Μεσαία μορφή ημερομηνίας

en: Long date format
el: Αναλυτική μορφή ημερομηνίας

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)
