Views XML Backend (7.x-1.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Date
hr: Datum

en: Field
hr: Polje

en: Format
hr: Oblik

en: Text
hr: Tekst

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: %time ago
hr: prije %time

en: List type
hr: Tip liste

en: Numeric
hr: Brojčano

en: Short date format
hr: Skraćeni oblik datuma

en: Medium date format
hr: Srednji format datuma

en: Long date format
hr: Dugački format prikaza datuma
