Views XML Backend (7.x-1.0-alpha4) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Date
is: Dagsetning

en: Field
is: Svæði

en: Views
is: Gagnasýn

en: Format
is: Stílsnið

en: Text
is: Texti

en: Separator
is: Skilja

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Contains
is: Inniheldur

en: Does not contain
is: Inniheldur ekki

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: %time ago
is: %time síðan

en: empty
is: tómt

en: contains
is: inniheldur

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: Time ago
is: Síðan

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Ends with
is: Endar á

en: Contains any word
is: Inniheldur hvaða orð sem er

en: has word
is: inniheldur orðið

en: Contains all words
is: Inniheldur öll orð

en: has all
is: hefur öll

en: begins
is: byrjar á

en: Does not start with
is: Byrjar ekki á

en: not_begins
is: endar_ekki
