Virtual Field (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Fields
de: Felder

en: Your settings have been saved.
de: Die Einstellungen wurden gespeichert.

en: - Select a field type -
de: - Feldtyp auswählen -

en: - Select a widget -
de: - Steuerelement auswählen -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
de: Feldname (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
de: Der zu speichernde Datentyp.

en: Form element to edit the data.
de: Formularelement zum Bearbeiten der Daten.

en: Hidden (Automatic)
de: Ausgeblendet (Automatisch)

en: There was a problem creating field %label: @message.
de: Beim Erzeugen des Felds %label ist ein Problem aufgetreten: @message.

en: Weight for new field
de: Gewicht für das neue Feld.

en: New field name
de: Neuer Feldname

en: New field label
de: Neue Feldbeschriftung

en: Parent for new field
de: Übergeordnetes Element für das neue Feld

en: Type of new field
de: Typ des neuen Feldes

en: Widget for new field
de: Reihenfolge des neuen Feldes
