Virtual Field (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (16 entries)

en: Label
es: Etiqueta

en: Fields
es: Campos

en: Your settings have been saved.
es: Sus opciones de configuración se han guardado.

en: - Select a field type -
es: - Seleccione un tipo de campo -

en: - Select a widget -
es: - Seleccione un control -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
es: Nombre del campo (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
es: Tipo de datos a almacenar.

en: Form element to edit the data.
es: Elemento de formulario para editar los datos.

en: Hidden (Automatic)
es: Oculto (Automático)

en: There was a problem creating field %label: @message.
es: Hubo un problema al crear el campo %label: @message.

en: Weight for new field
es: Peso del nuevo campo

en: New field name
es: Nombre de campo nuevo

en: New field label
es: Etiqueta del nuevo campo

en: Parent for new field
es: Padre del nuevo campo

en: Type of new field
es: Tipo de campo nuevo

en: Widget for new field
es: Control para campo nuevo
