Virtual Field (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Label
hu: Címke

en: Fields
hu: Mezők

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: There was a problem creating field %label: @message.
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: @message.

en: Weight for new field
hu: Az új mező súlya

en: New field name
hu: Új mezőnév

en: New field label
hu: Új mezőcímke

en: Parent for new field
hu: Új mező szülője

en: Type of new field
hu: Új mező típusa

en: Widget for new field
hu: Új mező felületi eleme
