Virtual Field (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Label
pl: Etykieta

en: Fields
pl: Pola

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: There was a problem creating field %label: @message.
pl: Wystąpił problem w trakcie tworzenia pola %field: @message.

en: Weight for new field
pl: Waga nowego pola

en: New field name
pl: Nazwa nowego pola

en: New field label
pl: Etykieta nowego pola

en: Parent for new field
pl: Nadrzędne pole nowego pola

en: Type of new field
pl: Typ nowego pola

en: Widget for new field
pl: Kontrolka dla nowego pola
