Virtual Field (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Label
ru: Метка

en: Fields
ru: Поля

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: - Select a field type -
ru: - Выберите тип поля -

en: - Select a widget -
ru: - Выберите виджет -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ru: Имя поля (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ru: Тип данных для хранения.

en: Form element to edit the data.
ru: Вид элемента формы для редактирования данных.

en: There was a problem creating field %label: @message.
ru: Проблема при создании поля %label: @message.

en: Weight for new field
ru: Вес нового поля

en: New field name
ru: Имя нового поля

en: New field label
ru: Метка нового поля

en: Parent for new field
ru: Родитель нового поля

en: Type of new field
ru: Тип нового поля

en: Widget for new field
ru: Виджет нового поля
