Virtual Field (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Label
uk: Мітка

en: Fields
uk: Поля

en: Your settings have been saved.
uk: Налаштування були успішно збережені.

en: - Select a field type -
uk: - Виберіть тип поля -

en: - Select a widget -
uk: - Виберіть віджет -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
uk: Назва поля (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
uk: Тип даних для збереження

en: Form element to edit the data.
uk: Елемент форми для редагування даних.

en: There was a problem creating field %label: @message.
uk: Помилка створення поля %label: @message.

en: Weight for new field
uk: Вага для нового поля

en: New field name
uk: Назва нового поля

en: New field label
uk: Позначка нового поля

en: Parent for new field
uk: Батько для нового поля

en: Type of new field
uk: Тип нового поля

en: Widget for new field
uk: Віджет для нового поля
