Virtual Field (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (15 entries)

en: Label
vi: Nhãn

en: Fields
vi: Các trường

en: Your settings have been saved.
vi: Đã lưu lại các thiết lập của bạn.

en: - Select a field type -
vi: - Chọn một kiểu trường -

en: - Select a widget -
vi: - Chọn một widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
vi: Tên trường (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
vi: Kiểu dữ liệu sẽ lưu trữ.

en: Form element to edit the data.
vi: Đối tượng form để chỉnh sửa dữ liệu.

en: There was a problem creating field %label: @message.
vi: Có một vấn đề khi tạo trường dữ liệu %label: @message

en: Weight for new field
vi: Thứ tự của trường mới

en: New field name
vi: Tên của trường mới

en: New field label
vi: Nhãn của trường mới

en: Parent for new field
vi: Cấp cha của trường mới

en: Type of new field
vi: Kiểu của trường mới

en: Widget for new field
vi: Widget cho trường mới
