Virtual Field (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Label
hr: Oznaka

en: Fields
hr: Polja

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: - Select a widget -
hr: - Odaberi cinculator -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hr: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: Form element to edit the data.
hr: Element obrasca za uređivanje podataka.

en: Weight for new field
hr: Težina novog polja

en: New field name
hr: Naziv novog polja

en: New field label
hr: Oznaka novog polja

en: Parent for new field
hr: Nadređeni za novo polje

en: Type of new field
hr: Vrsta novog polja

en: Widget for new field
hr: Cinculator za novo polje
