Virtual Field (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Label
ja: ラベル

en: Fields
ja: フィールド

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: - Select a field type -
ja: - フィールドタイプを選択 -

en: - Select a widget -
ja: - ウィジェットを選択 -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ja: フィールド名 (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ja: 保存データ形式。

en: Form element to edit the data.
ja: データ編集用フォーム要素。

en: There was a problem creating field %label: @message.
ja: フィールド %label を作成中に次の問題が発生しました。@message

en: Weight for new field
ja: 新しいフィールドのウェイト

en: New field name
ja: 新しいフィールドの名前

en: New field label
ja: 新しいフィールドラベル

en: Parent for new field
ja: 新しいフィールドの親

en: Type of new field
ja: 新しいフィールドのタイプ

en: Widget for new field
ja: 新しいフィールドのウィジェット
