Virtual Field (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Label
cs: Popisek

en: Fields
cs: Pole

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: There was a problem creating field %label: @message.
cs: Při vytváření pole nastal problém: %label: @message.

en: Weight for new field
cs: Váha nového pole

en: New field name
cs: Nový název pole

en: New field label
cs: Název nového pole

en: Parent for new field
cs: Nadřazeno pro nové pole

en: Type of new field
cs: Typ nového pole

en: Widget for new field
cs: Widget pro nové pole

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.
