Virtual Field (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Label
fr: Libellé

en: Fields
fr: Champs

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: - Select a field type -
fr: - Choisir un type de champ -

en: - Select a widget -
fr: - Sélectionnez un widget -

en: Type of data to store.
fr: Type de données à stocker.

en: Form element to edit the data.
fr: Elément du formulaire pour l'édition des données.

en: Hidden (Automatic)
fr: Caché (Automatique)

en: There was a problem creating field %label: @message.
fr: Il y a eu un problème lors de la création du champ %label : @message.

en: Weight for new field
fr: Poids du nouveau champ

en: New field name
fr: Nom du nouveau champ

en: New field label
fr: Étiquette du nouveau champ

en: Parent for new field
fr: Parent du nouveau champ

en: Type of new field
fr: Type du nouveau champ

en: Widget for new field
fr: Widget du nouveau champ

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système unique contenant des lettres, nombres et des tirets bas.
