Virtual Field (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Fields
id: Bidang isian

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: - Select a field type -
id: - Pilih tipe field -

en: - Select a widget -
id: - Pilih widget -

en: Type of data to store.
id: Tipe data untuk penyimpanan.

en: Form element to edit the data.
id: Elemen form untuk mengedit data.

en: Weight for new field
id: Bobot untuk field baru

en: New field name
id: Nama field baru

en: New field label
id: Nama field baru

en: Parent for new field
id: Induk untuk field baru

en: Type of new field
id: Tipe field baru

en: Widget for new field
id: Piranti untuk field baru

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.
