Virtual Field (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Label
pt: Rótulo

en: Fields
pt: Campos

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: - Select a field type -
pt: - Selecione um tipo de campo -

en: - Select a widget -
pt: - Selecione um widget -

en: Type of data to store.
pt: Tipo de dados a armazenar.

en: Form element to edit the data.
pt: Elemento de formulário para editar os dados.

en: Hidden (Automatic)
pt: Oculto (Automático)

en: There was a problem creating field %label: @message.
pt: Houve um problema ao criar o campo %label: @message.

en: Weight for new field
pt: Peso do novo campo

en: New field name
pt: Nome do novo campo

en: New field label
pt: Rótulo do novo campo

en: Parent for new field
pt: Pai do novo campo

en: Type of new field
pt: Tipo do novo campo

en: Widget for new field
pt: Widget do novo campo

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome não repetido em formato de máquina, ou seja, contendo apenas letras, números e sublinhados.
