Virtual Field (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Label
tr: Etiket

en: Fields
tr: Alanlar

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: - Select a widget -
tr: - Bir arayüz kontrolu (widget) seçin -

en: Type of data to store.
tr: Saklanacak verinin türü.

en: Form element to edit the data.
tr: Veriyi düzenlemek için kullanılacak form elemanı.

en: There was a problem creating field %label: @message.
tr: %label alanı oluşturulurken bir problem oluştu: %message.

en: Weight for new field
tr: Yeni alan için ağırlık

en: New field name
tr: Yeni alan adı

en: New field label
tr: Yeni alan etiketi

en: Parent for new field
tr: Yeni alan için üst

en: Type of new field
tr: Yeni alanın türü

en: Widget for new field
tr: Yeni alan için arayüz kontrolu (widget)

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.
