Virtual Roles (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Remove
da: Fjern

en: Disable
da: Deaktivér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Role
da: Rolle

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Context
da: Kontekst
