Virtual Roles (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Remove
ru: Удалить

en: Disable
ru: Отключить

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Role
ru: Роль

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите по одному внутреннему пути Drupal на строку. Символ '*' заменяет любое количество символов. Например, введите %blog для обзорной страницы блогов, %blog-wildcard для всех персональных блогов. %front - главная страница.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ru: Если выбран PHP-режим, введите PHP-код между %php. Имейте в виду, что выполнение некорректного PHP-кода может привести к неработоспособности сайта.

en: Context
ru: Контекст
