Virtual Roles (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Remove
ar: حذف

en: Disable
ar: تعطيل

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Role
ar: دور

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Context
ar: السياق
