Virtual Sites (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Add
fr: Ajouter

en: Theme
fr: Thème

en: Header
fr: Entête

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Add condition
fr: Ajouter une condition

en: Common settings
fr: Paramètres communs

en: Browser
fr: Navigateur

en: PHP code
fr: Code PHP

en: Site information
fr: Informations

en: No primary links
fr: Pas de liens primaires

en: Source for the primary links
fr: Source des liens primaires

en: Select what should be displayed as the primary links.
fr: Sélectionnez le menu qui sera affiché dans les liens primaires.

en: No secondary links
fr: Pas de liens secondaires

en: Source for the secondary links
fr: Source des liens secondaires

en: Base URL
fr: URL de base

en: PHP Code
fr: Code PHP

en: Add new condition
fr: Ajouter une condition
