Virtual Sites (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Add
sv: Lägg till

en: Theme
sv: Tema

en: Site
sv: Webbplats

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Add condition
sv: Lägg till villkor

en: Conditions
sv: Villkor

en: Common settings
sv: Gemensamma inställningar

en: Condition
sv: Villkor

en: Browser
sv: Webbläsare

en: PHP code
sv: PHP-kod

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: Edit condition %name
sv: Redigera villkoret %name

en: The condition %name has been saved.
sv: Villkoret %name har sparats.

en: Configure conditions other modules use to trigger actions.
sv: Ställ in villkoren som andra moduler använder för att utlösa händelser.

en: No primary links
sv: Inga primära länkar

en: Source for the primary links
sv: Källa för primära länkar

en: Select what should be displayed as the primary links.
sv: Välj vad som skall visas som primära länkar.

en: No secondary links
sv: Inga sekundära länkar

en: Source for the secondary links
sv: Källa för sekundära länkar

en: Base URL
sv: Bas URL

en: Variables
sv: Variabler

en: Restrict to situations where selected conditions (do not) validate.
sv: Begränsa till situationer när valda alternativ (inte är) bekräftade.

en: NEVER validate
sv: Bekräfta ALDRIG

en: ALWAYS validate
sv: Bekräfta ALLTID

en: Validates (not) on a selection of pages.
sv: Bekräftar (inte) på ett urval av sidor.

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Validates (not) on a selection of site configurations.
sv: Bekräftar (inte) på ett urval av webbplatsen inställningar.

en: Validates (not) on a selection of site hostnames.
sv: Bekräftar (inte) på ett urval av webbplatsen domänadresser.

en: PHP Code
sv: PHP-kod

en: Except on the listed pages.
sv: Utom på de angivna sidorna.

en: Only on the listed pages.
sv: Enbart på de angivna sidorna.

en: Except on the listed sites.
sv: Utom på den listade webbplatsen.

en: Only on the listed sites.
sv: Bara på den listade webbplatsen.

en: Except on the listed hostnames.
sv: Utom på de listade domännamnen.

en: Only on the listed hostnames.
sv: Bara på de listade domännamnen.

en: Hostnames
sv: Domänadresser
