Virtual Sites (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Language
de: Sprache

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: edit
de: Bearbeiten

en: Add
de: Hinzufügen

en: Site
de: Website

en: Header
de: Kopfzeile

en: Add condition
de: Bedingung hinzufügen

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Common settings
de: Gemeinsame Einstellungen

en: Condition
de: Bedingung

en: Browser
de: Internet-Browser

en: PHP code
de: PHP-Code

en: Site information
de: Website-Informationen

en: No primary links
de: Keine Hauptlinks

en: Source for the primary links
de: Die Quelle der Hauptlinks

en: Select what should be displayed as the primary links.
de: Wählen Sie welches Menü in den Hauptlinks angezeigt werden soll.

en: No secondary links
de: Keine Sekundärlinks

en: Source for the secondary links
de: Die Quelle der Sekundärlinks

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Inline CSS
de: Inline-CSS

en: Variables
de: Variablen

en: Sites
de: Websites

en: PHP Code
de: PHP-Code

en: Add new condition
de: Neue Bedingung hinzufügen
