Virtual Sites (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: Theme
hi: थीम

en: Site
hi: साइट

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Common settings
hi: सार्वजनिक सेटिंग्स

en: Condition
hi: अवस्था

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Site information
hi: साइट जानकारी

en: No primary links
hi: कोई प्राथमिक लिंक नहीं

en: Source for the primary links
hi: प्राथमिक लिंक के लिए स्रोत

en: Select what should be displayed as the primary links.
hi: प्राथमिक लिंक के रूप में क्या प्रदर्शित किया जाना चाहिए इसका चयन करें

en: No secondary links
hi: कोई माध्यमिक लिंक नहीं

en: Source for the secondary links
hi: माध्यमिक लिंक के लिए स्रोत

en: PHP Code
hi: पीएचपी कोड
