Ubercart Virtual Merchant (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Test
fr: Tester

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Rejected
fr: Rejeté

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Merchant ID
fr: Identifiant (ID) de marchand

en: cURL error: @error
fr: Erreur cURL : @error

en: Type: @type<br />ID: @id
fr: Type : @type<br />ID : @id

en: Service not supported by issuer
fr: Service non pris en charge par l'émetteur

en: Address information is unavailable
fr: Les informations sur l'adresse sont indisponibles

en: Not Processed
fr: Non traité

en: Credit card payment declined: !response
fr: Paiement par carte bancaire refusé : !response
