Ubercart Virtual Merchant (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
ja: 有効

en: Test
ja: テスト

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Production
ja: 運用中

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Transaction mode
ja: 取引モード

en: Merchant ID
ja: マーチャントID

en: cURL error: @error
ja: cURL エラー: @error

en: Type: @type<br />ID: @id
ja: タイプ: @type<br />ID: @id

en: Service not supported by issuer
ja: ザービスが発行機関によりサポートされていません

en: Address information is unavailable
ja: 住所情報が利用不可です

en: Not Processed
ja: 処理できません
