Ubercart Virtual Merchant (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Accepted
de: Akzeptiert

en: Production
de: Produktion

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Rejected
de: Abgelehnt

en: Transaction mode
de: Transaktions-Modus

en: Merchant ID
de: Händler-ID

en: cURL error: @error
de: cURL-Fehler: @error

en: Type: @type<br />ID: @id
de: Typ: @type<br />ID: @id

en: Service not supported by issuer
de: Service vom Emittenten nicht unterstützt

en: Address information is unavailable
de: Adressinformationen nicht verfügbar

en: Not Processed
de: Nicht verarbeitet
