VirusTotal API (7.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Version
hi: संस्करण

en: File
hi: फ़ाइल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: OK
hi: ठीक है

en: Result
hi: परिणाम

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: cURL
hi: कर्ल

en: Choose a file
hi: एक फ़ाइल चुनें
