VirusTotal API (7.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
ja: 有効

en: Version
ja: バージョン

en: File
ja: ファイル

en: Update
ja: 更新

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Comment
ja: コメント

en: Result
ja: 結果

en: Product
ja: 商品

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Response code
ja: レスポンスコード

en: MD5 Hash
ja: MD5ハッシュ

en: Resource
ja: リソース

en: Verbose message
ja: 冗長メッセージ

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Resource type
ja: リソースタイプ

en: Response status code
ja: レスポンスのステータスコード
