VirusTotal API (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Enabled
id: Aktif

en: Version
id: Versi

en: Update
id: Perbarui

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Comment
id: Komentar

en: Result
id: Hasil

en: Product
id: Produk

en: Permalink
id: Link permanen

en: Verbose message
id: Pesan terinci

en: Choose a file
id: Pilih file

en: Resource type
id: Jenis sumber daya

en: Response status code
id: Kode status respons
