VirusTotal API (7.x-2.0-beta2) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Version
nl: Versie

en: File
nl: Bestand

en: Update
nl: Bijwerken

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Comment
nl: Reactie

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Result
nl: Resultaat

en: Response code
nl: Statuscode

en: MD5 Hash
nl: MD5-hash

en: Resource
nl: Bron

en: permalink
nl: Kaartlink

en: Send file
nl: Bestand verzonden

en: Verbose message
nl: Uitgebreid bericht

en: Choose a file
nl: Een bestand kiezen

en: Resource type
nl: Brontype

en: Response status code
nl: Reactiestatuscode
