VirusTotal API (7.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Version
pt: Versão

en: File
pt: Arquivo

en: Update
pt: Atualizar

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Comment
pt: Comentário

en: API Key
pt: Chave de API

en: Result
pt: Resultado

en: Product
pt: Produto

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Response code
pt: Código de resposta

en: MD5 Hash
pt: Hash MD5

en: Resource
pt: Recurso

en: Verbose message
pt: Mensagem detalhada

en: Choose a file
pt: Escolha um arquivo

en: Resource type
pt: Tipo de recurso

en: Response status code
pt: Código de status da resposta
