vision6 (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: List
de: Liste

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: Please enter a valid email address.
de: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse ein.

en: Contacts
de: Kontakte

en: Creation date
de: Erstellungsdatum

en: The title of the block
de: Der Titel des Blocks

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Approval
de: Freigabe

en: Content Settings
de: Content-Einstellungen

en: List ID
de: Listen-ID

en: Bundle
de: Subtyp

en: API Endpoint
de: API-Endpunkt

en: Contact List
de: Kontaktliste

en: Unsent
de: Nicht gesendet
