Visitor Actions (7.x-1.0-beta10) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Home page
mr: मुख्य पान

en: Edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Event
mr: कार्यक्रम
