Visitor Actions (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Home page
hi: मुख पृष्ठ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Add action
hi: क्रिया जोड़ें

en: clicks
hi: क्लिक

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: or
hi: अथवा

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: pixels
hi: पिक्सेल
