Visitor Actions (7.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Home page
id: Beranda

en: Edit
id: Sunting

en: Save
id: Simpan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Event
id: Acara

en: Add action
id: Tambah tindakan

en: Selector
id: Pemilih

en: or
id: atau

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: pixels
id: piksel
