Visitor Info (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Update interval
de: Aktualisierungsintervall

en: State
de: Status

en: Zip Code
de: Postleitzahl

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: IP
de: IP-Adresse

en: City
de: Stadt

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Default height
de: Standardhöhe

en: Default width
de: Standardbreite

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
de: Die Standardbreite einer Google-Karte, als CSS-Länge oder Prozentzahl. Beispiele: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
de: Die Standardhöhe einer Google-Karte, als CSS-Länge oder Prozentzahl. Beispiele: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Country Code
de: Landescode

en: Country Name
de: Name des Landes

en: Visitors
de: Besucher

en: Record ID
de: Datensatz-ID

en: Default Zoom
de: Standardvergrößerung
